Ovocné kríky

Zobrazenie v gride
Zobrazenie v liste
Egres-Kaptivator

Egreš ´Kaptivátor´

Patrí medzi červenoplodé odrody. Do rodivosti vstupuje okamžite, rodí veľmi bohato. Plody sú strednej veľkosti a príjemnej chuti. Hlavnou výhodu odrody je odolnosť voči americkej múčnatke egreša a beztŕnnosť, ktorá uľahčuje zber. Dodávame od októbra 2011!

obchody: 1iné varianty: 1
6,46 €
Cernica-Black-Satin

Černica ´Black Satin´

Je veľmi úrodná, úrody sa pohybujú v priemere od 4 do 6 kg z kra. Plody sú veľké, guľatého tvaru a veľmi dobrej chuti. Cenená je najmä pre vysokú úrodnosť, beztŕnnosť a dobrú chuť plodov. Dodávame od októbra 2011!

obchody: 1iné varianty: 1
6,88 €
Josta-stromkova

Josta stromková

Josta je kríženec čiernej ríbezle a egreša. Vyznačuje sa bujným rastom, odolnosťou voči chorobám a škodcom a nenáročnosťou na podmienky pestovania. Plody sú veľkosti malého egreša, rastúce v malých strapcoch. Chuť plodov je veľmi dobrá, silne aroamtická, šťavnatá. Plody sú vhodné na priamy konzum i na spracovanie. Dodávame od októbra 2011!

obchody: 1iné varianty: 1
6,88 €
Egres-Niesluchowski

Egreš ´Niesluchowski´

Pochádza z Poľska. Vyznačuje sa veľkými červenohnedými plodmi veľmi dobrej chuti, je rezistentný voči americkej múčnatke egreša. Dodávame od októbra 2011!

obchody: 1iné varianty: 1
6,88 €
Egres-Spinefree

Egreš ´Spinefree´

Beztŕnna červenoplodá odroda egreša. Plody sú stredne veľké, aromatické, vynikajúcej chuti. Vďaka beztŕnnosti sa veľmi ľahko, rýchlo a hlavne bezpečne oberajú. Odroda je plne rezistentná voči americkej múčnatke egreša. Dodávame od októbra 2011!

obchody: 1iné varianty: 1
6,88 €
Malinocernica-Tayberry

Malinočernica ´Tayberry´

Vytvára dlhé výhonky, ktoré je vhodné pestovať pri opore. Má dvojročný cyklus, pestuje sa podobne ako černice. Plody sú veľké, dlhšie ako plody malín a výrazne bordovejšej farby. Chuť je veľmi dobrá, šťavnatá, aromatická. Dodávame od októbra 2011!

obchody: 1iné varianty: 1
6,88 €
Egres-Invicta-Grossularia-albus-Invicta

Egreš ´Invicta´ (Grossularia albus ´Invicta´)

Plody sú veľmi veľké. Chuť plodov je veľmi dobrá, šťavnatá. Hlavnými prednosťami sú veľkosť plodov, jednoduchý zber, veľmi vysoká úrodnosť a odolnosť voči americkej múčnatke egreša. Stromčeky doporučujeme zabezpečiť pevným oporným kolom, aby sa predišlo ich ulomeniu pod ťarchou úrody.

obchody: 1iné varianty: 1
6,88 €
Ribezla-Rovada-Ribes-Rovada

Ríbezľa ´Rovada´ (Ribes ´Rovada´)

Ríbezľa sa vyznačuje dlhými strapcami až do 20 cm a veľkými bobuľami červenej farby.

obchody: 1iné varianty: 1
6,88 €
Ribezla-Titania-Ribes-Titania

Ríbezľa ´Titania´ (Ribes ´Titania´)

Čierna ríbezľa v kríkovej forme.

obchody: 1iné varianty: 1
6,88 €
Ribezla-Lubawa-Ribes-Lubawa

Ríbezľa ´Lubawa´ (Ribes ´Lubawa´)

Ríbezľa ružová vo forme kríka.

obchody: 1iné varianty: 1
7,30 €
Kustovnica-Anny-Lycium-Anny

Kustovnica ´Anny´ (Lycium ´Anny´)

Pochádza z miernych a subtropických oblastí, kde obvykle rastie na suchých pôdach. Pestujú sa pre habitus, kvety a plody, sú výborné do krovinového záhona alebo na pokrytie suchého brehu, obzvlášť užitočné sú ako vetrolam alebo živý plot v pobrežnej záhrade. V oblastiach s výskytom mrazov sa druhy citlivé na mráz pestujú v studenom alebo temperovanom skleníku. Darí sa jej v stredne úrodnej, dobre priepustnej pôde na plnom slnku. Rez v zime alebo začiatkom jari. Živé

obchody: 1iné varianty: 1
7,72 €
Malina-Polka-2-ks

Malina ´Polka´ 2 ks

Je úrodná. Výhony sú vyrovnané a pokryté strednými tŕňmi. Rastlina je pomerne odolná voči plesni sivej a odumieraniu výhonov. Plody sú krásnej červenej farby, lesklé, veľké, dlho vydržia na kre. Pozornosť si zaslúži výborná chuť a trvanlivosť plodov. Atraktívna je najmä skorým dozrievaním, ale tiež veľkosťou a chuťou atraktívnych plodov. Vhodná je tiež na spracovanie a mrazenie, nakoľko si veľmi dobre zachováva kvalitu a cukornatosť a aj po rozmrazení plodov si

obchody: 1iné varianty: 1
7,86 €
Zemolez-kamcatsky-Lonicera

Zemolez kamčatský (Lonicera)

Je hojne rozšírený na severnej pologuli, rastie v rozmanitých biotopoch od lesov po húštiny a skaly. Pestujú sa najmä pre rúrkovité alebo lievikovité až zvončekovité, často voňavé kvety, ktoré sú obyčajne 2-pyskové alebo majú 5 malých, rozložitých lalokov. Zemolezy sa dajú pestovať rozmanitými spôsobmi: popínavky sa dajú viesť po stene, plote, po väčšom kre alebo malom strome, kry v krovinovom záhone alebo ako živý plot či pôdopokryvné rastliny. V oblastiach s

obchody: 1iné varianty: 1
8,68 €
Muchovnik-Prince-William-Amelanchier-Prince-William

Muchovník ´Prince William´ (Amelanchier ´Prince William´)

Rastú najmä vo vlhkých lesoch a na brehoch riek Európy, Ázie a Severnej Ameriky. Muchovníky sa pestujú na krovinových záhonoch alebo ako solitéry. Guľovité alebo hruškovité, purpurové až gaštanovohnedé plody, ktoré sú lákavé pre vtáky, dozrievajú v lete a po tepelnom spracovaní sú jedlé. Darí sa mu v kyslej, úrodnej, vlhkej, dobre priepustnej pôde, na plnom slnku alebo v čiastočnom tieni. Výška 2 - 2,5 m. Dodávame od októbra 2011!

obchody: 1iné varianty: 1
11,08 €
Schizandra-cinska-Schisandra-chinensis

Schizandra čínska (Schisandra chinensis)

Vyskytuje sa v zalesnených oblastiach vo východnej Ázii. Pestujú sa pre čiaškovité, červené, ružové, žlté alebo biele kvety, ktoré sa vytvárajú jednotlivo alebo vo zväzočkoch, prípadne krátkych klasoch v listových pazuchách a pre guľovité, žiarivo sfarbené plody. Na získanie plodov sa musia pestovať samčie aj samičie rastliny dvojdomých druhov. Pestujú sa pri stene alebo pergole. Darí sa jej vo výživnej, vlhkej, ale dobre priepustnej pôde na plnom slnku alebo v

obchody: 1iné varianty: 1
11,08 €
Muchovnik-lamarckov-Amelanchier-lamarckii

Muchovník lamarckov (Amelanchier lamarckii)

Rastú najmä vo vlhkých lesoch a na brehoch riek Európy, Ázie a Severnej Ameriky. Muchovníky sa pestujú na krovinových záhonoch alebo ako solitéry. Guľovité alebo hruškovité, purpurové až gaštanovohnedé plody, ktoré sú lákavé pre vtáky, dozrievajú v lete a po tepelnom spracovaní sú jedlé. Darí sa mu v kyslej, úrodnej, vlhkej, dobre priepustnej pôde, na plnom slnku alebo v čiastočnom tieni. Vzpriamený ker alebo malý strom s bielo chlpatými mladými výhonkami a listami,

obchody: 1iné varianty: 1
12,60 €
  • 1
  • 2
  • z 2 Choď
  • 1 .. 18 z 20 položiek
facebook
sutaz
suťaže