Ovocné kríky

Zobrazenie v gride
Zobrazenie v liste
Muchovnik-lamarckov-Amelanchier-lamarckii

Muchovník lamarckov (Amelanchier lamarckii)

Rastú najmä vo vlhkých lesoch a na brehoch riek Európy, Ázie a Severnej Ameriky. Muchovníky sa pestujú na krovinových záhonoch alebo ako solitéry. Guľovité alebo hruškovité, purpurové až gaštanovohnedé plody, ktoré sú lákavé pre vtáky, dozrievajú v lete a po tepelnom spracovaní sú jedlé. Darí sa mu v kyslej, úrodnej, vlhkej, dobre priepustnej pôde, na plnom slnku alebo v čiastočnom tieni. Vzpriamený ker alebo malý strom s bielo chlpatými mladými výhonkami a listami,

obchody: 1iné varianty: 1
1,35 €
Egres-Niesluchowski

Egreš ´Niesluchowski´

Pochádza z Poľska. Vyznačuje sa veľkými červenohnedými plodmi veľmi dobrej chuti, je rezistentný voči americkej múčnatke egreša. Dodávame od októbra 2011!

obchody: 1iné varianty: 1
5,90 €
Egres-Spinefree

Egreš ´Spinefree´

Beztŕnna červenoplodá odroda egreša. Plody sú stredne veľké, aromatické, vynikajúcej chuti. Vďaka beztŕnnosti sa veľmi ľahko, rýchlo a hlavne bezpečne oberajú. Odroda je plne rezistentná voči americkej múčnatke egreša. Dodávame od októbra 2011!

obchody: 1iné varianty: 1
5,90 €
Josta-stromkova

Josta stromková

Josta je kríženec čiernej ríbezle a egreša. Vyznačuje sa bujným rastom, odolnosťou voči chorobám a škodcom a nenáročnosťou na podmienky pestovania. Plody sú veľkosti malého egreša, rastúce v malých strapcoch. Chuť plodov je veľmi dobrá, silne aroamtická, šťavnatá. Plody sú vhodné na priamy konzum i na spracovanie. Dodávame od októbra 2011!

obchody: 1iné varianty: 1
5,90 €
Egres-Invicta-Grossularia-albus-Invicta

Egreš ´Invicta´ (Grossularia albus ´Invicta´)

Plody sú veľmi veľké. Chuť plodov je veľmi dobrá, šťavnatá. Hlavnými prednosťami sú veľkosť plodov, jednoduchý zber, veľmi vysoká úrodnosť a odolnosť voči americkej múčnatke egreša. Stromčeky doporučujeme zabezpečiť pevným oporným kolom, aby sa predišlo ich ulomeniu pod ťarchou úrody.

obchody: 1iné varianty: 1
5,90 €
Aronia-ciernoploda-Aronia

Arónia čiernoplodá (Aronia)

Pochádza z lesných čistín, krovísk a močarísk východu Severnej Ameriky. Pestujú sa pre biele, prípadne ružovkasté kvety, ktoré sa objavujú koncom leta v chocholíkov širokých 6 cm, pre pestrofarebné listy na jeseň a pre guľovité, červené alebo čierne plody. Sú veľmi vhodné do krovitých lemov alebo ako solitéry. Darí sa jej v každej vlhkej, ale dobre priepustnej pôde na plnom svetle alebo v čiastočnom tieni. Dodávame od októbra 2011!

obchody: 1iné varianty: 1
6,34 €
Cernica-Black-Satin

Černica ´Black Satin´

Je veľmi úrodná, úrody sa pohybujú v priemere od 4 do 6 kg z kra. Plody sú veľké, guľatého tvaru a veľmi dobrej chuti. Cenená je najmä pre vysokú úrodnosť, beztŕnnosť a dobrú chuť plodov. Dodávame od októbra 2011!

obchody: 1iné varianty: 1
6,88 €
Cernica-Navaho

Černica ´Navaho´

Černica s malými modročienymi plodmi.

obchody: 1iné varianty: 1
6,88 €
Malinocernica-Tayberry

Malinočernica ´Tayberry´

Vytvára dlhé výhonky, ktoré je vhodné pestovať pri opore. Má dvojročný cyklus, pestuje sa podobne ako černice. Plody sú veľké, dlhšie ako plody malín a výrazne bordovejšej farby. Chuť je veľmi dobrá, šťavnatá, aromatická. Dodávame od októbra 2011!

obchody: 1iné varianty: 1
7,02 €
Baza-cierna-Haschberg-Sambucus-nigra-Haschberg

Baza čierna ´Haschberg´ (Sambucus nigra ´Haschberg´)

Rastie v zalesnených oblastiach a húštinách Európy, severnej Afriky a juhozápadnej Ázie. Pestujú sa pre lístie, kvety a plody. Bazy sú vhodné na zmiešaný alebo krovinový záhon alebo do záhrady prírodného typu. Tie, ktoré majú pestro sfarbené listy, sú efektné ako voľne stojace solitéry. Všetky časti môžu po požití zapríčiniť ťažkú nevoľnosť, plody po uvarení sú neškodné; kontakt s listami môže podráždiť pokožku. Darí sa jej v stredne výživnej,

obchody: 1iné varianty: 1
7,72 €
Drien-jedly-Macrocarpa-Cornus-Macrocarpa

Drieň jedlý ´Macrocarpa´ (Cornus ´Macrocarpa´)

Rastie v trávnatých oblastiach, krovinách, lesoch, na skalných svahoch a v močiaroch hlavne v miernom pásme severnej pologule. Driene sa pestujú pre nápadné listene, elegantný habitus, plody a pestré jesenné sfarbenie listov. Niektoré sú efektné ako solitérne stromy alebo kry, obzvlášť v lesných záhradách. Driene so žiarivo sfarbenými konármi v zime, tvarované rezom na hlavu, sú vhodné na mnohé stanovištia, od krovinových záhonov po záhony na brehoch vodných záhrad.

obchody: 1iné varianty: 1
7,72 €
Kustovnica-Anny-Lycium-Anny

Kustovnica ´Anny´ (Lycium ´Anny´)

Pochádza z miernych a subtropických oblastí, kde obvykle rastie na suchých pôdach. Pestujú sa pre habitus, kvety a plody, sú výborné do krovinového záhona alebo na pokrytie suchého brehu, obzvlášť užitočné sú ako vetrolam alebo živý plot v pobrežnej záhrade. V oblastiach s výskytom mrazov sa druhy citlivé na mráz pestujú v studenom alebo temperovanom skleníku. Darí sa jej v stredne úrodnej, dobre priepustnej pôde na plnom slnku. Rez v zime alebo začiatkom jari. Živé

obchody: 1iné varianty: 1
7,72 €
Zemolez-kamcatsky-Lonicera

Zemolez kamčatský (Lonicera)

Je hojne rozšírený na severnej pologuli, rastie v rozmanitých biotopoch od lesov po húštiny a skaly. Pestujú sa najmä pre rúrkovité alebo lievikovité až zvončekovité, často voňavé kvety, ktoré sú obyčajne 2-pyskové alebo majú 5 malých, rozložitých lalokov. Zemolezy sa dajú pestovať rozmanitými spôsobmi: popínavky sa dajú viesť po stene, plote, po väčšom kre alebo malom strome, kry v krovinovom záhone alebo ako živý plot či pôdopokryvné rastliny. V oblastiach s

obchody: 1iné varianty: 1
7,72 €
Malina-Polka-2-ks

Malina ´Polka´ 2 ks

Je úrodná. Výhony sú vyrovnané a pokryté strednými tŕňmi. Rastlina je pomerne odolná voči plesni sivej a odumieraniu výhonov. Plody sú krásnej červenej farby, lesklé, veľké, dlho vydržia na kre. Pozornosť si zaslúži výborná chuť a trvanlivosť plodov. Atraktívna je najmä skorým dozrievaním, ale tiež veľkosťou a chuťou atraktívnych plodov. Vhodná je tiež na spracovanie a mrazenie, nakoľko si veľmi dobre zachováva kvalitu a cukornatosť a aj po rozmrazení plodov si

obchody: 1iné varianty: 1
7,86 €
Bananovnik-japonsky-Musa-basjoo

Banánovník japonský (Musa basjoo)

Je rozšírený vo svetlých lesoch a na lesných okrajoch Japonska. Plody banánovníkov majú valcovitý tvar a sú jedlé; niektoré druhy a kultivary sa pestujú komerčne. V oblastiach s výskytom mrazov sa pestujú v temperovanom skleníku alebo na letných záhonoch. V teplejších oblastiach sa uplatňujú ako solitéry. Potrebujú humóznu pôdu na chránenom mieste na plnom slnku. Trvalka s koreňovými výmladkami, so štíhlymi, v mladosti zelenými, vekom papierovitými nepravými kmeňmi a

obchody: 1iné varianty: 1
10,78 €
Mispula-obycajna-Mespilus-germanica

Mišpuľa obyčajná (Mespilus germanica)

Má podobné nároky na prostredie ako hruška. Vyznačuje sa špecifickou, sladkou, príjemnou chuťou plodov, ktoré sa konzumujú v zhniličkovanej podobe, zväčša po uplynutí prvých jesenných mrazov. Rastlina je nenáročná a spoľahlivo úrodná.

obchody: 1iné varianty: 1
11,08 €
  • 1
  • 2
  • z 2 Choď
  • 1 .. 18 z 24 položiek
facebook
sutaz
suťaže